Snoeks Automotive heeft als eerste Nederlandse bedrijf een zogeheten ‘meerfase Europese Type Goedkeuring' verworven voor dubbele cabines. Dat meldt Automotive-Online. Snoeks heeft nu dezelfde status als autofabrikanten. Het gaat om cabines voor de Renault Master en de Volkswagen T5.
Voor bestelauto's is een Europese Type Goedkeuring (ETG) vereist, ook voor voertuigen met een dubbele cabine. "Fabrikanten hebben een zogeheten eerste fase goedkeuring", vertelt marketing- en salesmanager Ronald van Bergen. "Als Snoeks wijzigingen aan een auto aanbrengt, is een zogeheten tweede fase goedkeuring nodig. Doordat Snoeks nu de status van fabrikant heeft, verkrijgen auto's die wij ombouwen automatisch de tweede fase goedkeuring. Hierdoor kan Snoeks overal in Europa Renault Masters en Volkswagens T5 met dubbele cabine op de markt zetten zonder een goedkeuring te hoeven aanvragen bij toelatingsorganisaties van de individuele EU-lidstaten."
"Alle homologatiediscussies zijn nu verleden tijd", zegt Van Bergen "Wij mogen zelfs als fabrikant een CoC verklaring (Certificate of Conformity) afgeven waarop alle voertuiggegevens staan vermeld. Alle lidstaten moeten die accepteren." Het verkrijgen van een meerfase ETG vereist volgens Van Bergen een intensieve samenwerking met de fabrikant van het basisvoertuig. Hiervoor moet er een contract met de fabrikant worden gesloten en continu data-uitwisseling plaatsvinden.
Daarnaast moet er volgens Van Bergen veel tijd geïnvesteerd worden om alle benodigde documenten samen te stellen. Ook moet met iedere ombouwlocatie in Europa een overeenkomst worden gesloten en is een waterdicht administratief systeem nodig voor het uitgeven van de CoC verklaringen.
woensdag 15 december 2010
woensdag 3 november 2010
Boedelbak neemt failliet Kip Caravans over
Het failliete Kip Caravans in Hoogeveen maakt een doorstart onder de vleugels van Boedelbak, de verhuurder van aanhangwagentjes. Boedelbak meldde vandaag dat hierover een akkoord is bereikt met de curator.
Bestudeerd wordt of de productie van Boedelbak in Hoofddorp is samen te voegen met die van Kip in Hoogeveen. Volgens en woordvoerder van Boedelbak is nog onduidelijk hoeveel banen behouden kunnen blijven. Boedelbak zegt dat de nieuwe directie zich gaat richten op het dealernetwerk en op de ontwikkeling en de productie van een nieuwe lijn van Kip Caravans.
zaterdag 9 oktober 2010
Specificaties Renault Master (2010 - heden)
De nieuwe Renault Master is leverbaar in 2 aandrijvingsvormen: voorwielaandrijving (FWD) en achterwielaandrijving (RWD). Die laatste variant is leverbaar met enkele montage (EL) en dubbel lucht (DL).
In het programma is één lengte-variant leverbaar in zowel FWD als RWD, de L3H2 variant. Kortere wielbasis is altijd een FWD, langere variant (L4H2) is altijd een RWD.
Interne code
De interne code voor de Renault Master (en haar zusje Opel Movano) is X62.
Productie
De Renault Master (en de Opel Movano) worden geproduceerd door Renault in haar fabriek in Batilly.
Veren
In het programma is één lengte-variant leverbaar in zowel FWD als RWD, de L3H2 variant. Kortere wielbasis is altijd een FWD, langere variant (L4H2) is altijd een RWD.
Interne code
De interne code voor de Renault Master (en haar zusje Opel Movano) is X62.
Productie
De Renault Master (en de Opel Movano) worden geproduceerd door Renault in haar fabriek in Batilly.
Veren
- FWD = enkel veerblad (staal)
- RWD enkel lucht = dubbel veerblad (staal)
- RWD dubbel lucht = 3 veerbladen (staal)
Tussen de verschillende GVW-uitvoeringen (T28, T33 en T35) zit géén verschil in het verenpakket. Dat wil zeggen de bladveren van een FWD T28 uitvoering identiek zijn aan die van een FWD T35 uitvoering.
Schuifdeuren
De X62 Renault Master is leverbaar met twee verschillende zijschuifdeurlengtes;
> 1.050mm, bij uitvoeringen L1H1 en L1H2
> 1.270mm, bij uitvoeringen L2, L3 & L4
Schuifdeuren
De X62 Renault Master is leverbaar met twee verschillende zijschuifdeurlengtes;
> 1.050mm, bij uitvoeringen L1H1 en L1H2
> 1.270mm, bij uitvoeringen L2, L3 & L4
woensdag 6 oktober 2010
Verrassing bij Nissan: de NV400
Op de stand van Nissan op de IAA stond twee dagen lang een model verborgen achter een wit gordijn. Toen dat gordijn viel stond er een model waar niemand op gerekend had: de Nissan NV400. De NV400 is een grote 3,5 tons bestelauto die is afgeleid van de Renault Master en de Opel Movano. De voorganger van de NV400, de Interstar, was dat ook al, maar werd nooit zo'n groot succes als de broers van Renault en Opel. Het is dan ook maar zeer de vraag of deze nieuwe Nissan, die pas volgend jaar op de markt komt, wel de achterstand in marktintroductie in kan halen. De NV400 heeft overigens wel een flink stoerdere neus dan zowel de Opel als de Renault. Nissan maakte nog niet bekend met welke motoren de NV400 gaat rijden. | |
zaterdag 7 augustus 2010
Facelift Mercedes-Benz Vito
Dit najaar zullen de nieuw Vito en Viano van Mercedes-Benz leverbaar zijn. Deze nieuwelingen kenmerken zich door comfort, duurzaamheid, en rendement. Daarnaast leggen ze de lat voor bestelwagens op een nóg hoger niveau. Dat geldt niet alleen voor het nieuwe interieur, maar ook voor de uitstraling en de compleet nieuwe aandrijflijn.
Uniek is de BlueEFFICIENCY technologie die verantwoordelijk is voor een uiterst laag brandstofverbruik en een lage uitstoot. Daarbij voldoen de nieuwe bestelwagens in alle uitvoeringen aan de emissienorm EU5. De CO2-uitstoot en het brandstofverbruik zijn tot 15 procent lager in vergelijking met de vorige generatie. Met een verbruik van 6.9 liter op de honderd kilometer zijn zij de zuinigste in hun klasse.
2010 Mercedes-Benz Vito
Hiervoor zorgt niet alleen de motortechniek van de compleet nieuwe generatie van vier- en zescilindermotoren van Mercedes-Benz, maar ook de BlueEFFICIENCY technnologie. Met onder andere een ECO-start-stop systeem en banden met lagere rolweerstand wordt het brandstofverbruik gereduceerd. De nieuwe Eco Gear-zesversnellingsbak (is standaard in combinatie met alle viercilinder dieselmotoren) zorgt voor lagere toerentallen. Dat draagt eveneens bij aan de verlaging van emissies en het brandstofverbruik.
De stille en krachtige dieselmotoren in de Vito en Viano kunnen variëren in vier en zes cilinder Dieselmotoren met vermogens van 70 kW (95 pk) tot wel 165 kW (224 pk). Al deze motoren zijn uitgerust met een roetfilter. Het nieuwe onderstel combineert rijcomfort en rijplezier met rijveiligheid. Zowel de voor- als de achteras zijn tot in detail opnieuw onder de loep genomen en modelspecifiek compleet nieuw op elkaar afgestemd. Dat heeft erin geresulteerd dat het rijgedrag van de Vito en Viano hoog scoort als het gaat om comfort en strakker sturen.
Volkswagen Bedrijfswagens introduceert een nieuwe generatie van de Caddy. Deze compacte nieuweling is op alle punten geperfectioneerd. Zes nieuwe TDI- en TSI-motoren met tot wel 21 procent lager brandstofverbruik, nieuwe uitrustingsniveaus, de nieuwe neus, een geoptimaliseerd interieur – met uitneembare stoelen op de tweede zitrij van de personenversie – kenmerken de nieuwe Caddy.
De Caddy is de eerste compacte bedrijfswagen die standaard met ESP is uitgerust. Met deze keuze volgt Volkswagen Bedrijfswagens de strategie om bestuurder en passagiers optimale veiligheid te bieden. Ook nieuw in het segment is het aanbod van de buitengewoon effectieve zes- en zeventrapsautomaten met dubbele koppeling en Hill Hold functie. Bovendien kan de nieuwe generatie Caddy worden geleverd met langere wielbasis (Maxi) en – wederom als enige in zijn segment – met vierwielaandrijving (4MOTION). Die uitrusting is zowel in de Caddy als de Caddy Maxi leverbaar.
Maximaal laadvermogenOok is het bij de personenversie van de nieuwe generatie mogelijk om de zitplaatsen van de tweede zitrij uit te nemen. De vijfpersoons Caddy verkrijgt daarmee een maximaal laadvolume van 3.030 liter; bij de Caddy Maxi bedraagt dit zelfs 3.880 liter. Optioneel kan de Caddy ook worden voorzien van een derde zitrij, zodat zeven zitplaatsen beschikbaar zijn. Op de Caddy Maxi Trendline en Comfortline is die voorziening standaard.
Efficiënte en uitermate zuinige motorenAlle zes nieuwe motoren zijn buitengewoon geavanceerd en voldoen aan de Euro V-emissienorm. Ze zijn allemaal nieuw in het gamma en voorzien van turbo en directe inspuiting. De TDI-turbodieselmotoren met vier kleppen per cilinder leveren 55 kW/75 pk, 75 kW/102 pk, 81 kW/110 pk en 103 kW/140 pk. Deze motoren zijn uitgerust met bijzonder geluidsarme en efficiënte, directe common-railinspuiting. Alle TDI-motoren zijn standaard voorzien van een roetfilter. Als optie kan de versie met 75 kW/102 pk met een zeventraps DSG-bak worden geleverd, voor de sterkste motor met 103 kW/140 pk is een speciale zestraps DSG-bak leverbaar. De versie met 81 kW/110 pk is uitsluitend met vierwielaandrijving leverbaar.
Innovatieve BlueMotionDankzij de BlueMotion Technology is de nieuwe Caddy 1.6 TDI de zuinigste variant van het gamma: het gemiddelde verbruik bedraagt 4,9 l/100 km. Dat komt overeen met een CO2-uitstoot van slechts 129 g/km en een reductie van het verbruik van 0,6 liter in vergelijking met zijn ook bijzonder zuinige voorganger. Daarmee is een actieradius van 1.176 kilometer mogelijk op een volle tank. Ook de instapversie met 55 kW/75 pk is als BlueMotion-versie leverbaar. Elke Caddy die is voorzien van BlueMotion Technology is standaard voorzien van een start-stopsysteem en een voorziening die remenergie terugwint doordat de dynamo bij het afremmen de energie opslaat in de accu. Daarmee wordt de motor ontlast en brandstof bespaard.
Benzine of aardgasBij de benzinemotoren worden twee volledig nieuwe typen leverbaar, Deze geavanceerde motoren zijn uitgerust met een turbo en directe inspuiting. Met slechts 1,2 liter cilinderinhoud leveren de extreem zuinige viercilinders 63 kW/86 pk en 77 kW/105 pk. Hoe efficiënt de motoren zijn, blijkt wel uit het gemiddelde verbruik van de laatstgenoemde: slechts 6,6 l/100 km, met een CO2-uitstoot van 154 g/km. Ter illustratie: het verbruik werd daarmee in vergelijking met de voorganger met niet minder dan 1,6 liter ofwel met 21 procent gereduceerd. Leverbaar blijft de extreem zuinige benzinemotor op aardgas, de 2.0 EcoFuel (CNG) die 80 kW/109 pk levert.
Nieuwe uitrustingsniveausDe nieuwe Caddy Combi wordt leverbaar in drie uitrustingsniveaus: Easyline, Trendline en Comfortline. Als nieuwe voorziening is op alle versies dagrijverlichting standaard. Optioneel zijn in de bocht meedraaiend dimlicht dat is geïntegreerd in de mistlampen aan de voorzijde, dakrails (standaard op Comfortline) en het nieuw ontwikkelde radionavigatiesysteem RNS 315.
De nieuwe Caddy staat in het najaar bij de dealer in de showroom Vanaf 13 september is de Volkswagen Caddy bedrijfswagen, direct ook in de baseline-uitvoering, bestelbaar.
De Caddy is de eerste compacte bedrijfswagen die standaard met ESP is uitgerust. Met deze keuze volgt Volkswagen Bedrijfswagens de strategie om bestuurder en passagiers optimale veiligheid te bieden. Ook nieuw in het segment is het aanbod van de buitengewoon effectieve zes- en zeventrapsautomaten met dubbele koppeling en Hill Hold functie. Bovendien kan de nieuwe generatie Caddy worden geleverd met langere wielbasis (Maxi) en – wederom als enige in zijn segment – met vierwielaandrijving (4MOTION). Die uitrusting is zowel in de Caddy als de Caddy Maxi leverbaar.
Maximaal laadvermogenOok is het bij de personenversie van de nieuwe generatie mogelijk om de zitplaatsen van de tweede zitrij uit te nemen. De vijfpersoons Caddy verkrijgt daarmee een maximaal laadvolume van 3.030 liter; bij de Caddy Maxi bedraagt dit zelfs 3.880 liter. Optioneel kan de Caddy ook worden voorzien van een derde zitrij, zodat zeven zitplaatsen beschikbaar zijn. Op de Caddy Maxi Trendline en Comfortline is die voorziening standaard.
Efficiënte en uitermate zuinige motorenAlle zes nieuwe motoren zijn buitengewoon geavanceerd en voldoen aan de Euro V-emissienorm. Ze zijn allemaal nieuw in het gamma en voorzien van turbo en directe inspuiting. De TDI-turbodieselmotoren met vier kleppen per cilinder leveren 55 kW/75 pk, 75 kW/102 pk, 81 kW/110 pk en 103 kW/140 pk. Deze motoren zijn uitgerust met bijzonder geluidsarme en efficiënte, directe common-railinspuiting. Alle TDI-motoren zijn standaard voorzien van een roetfilter. Als optie kan de versie met 75 kW/102 pk met een zeventraps DSG-bak worden geleverd, voor de sterkste motor met 103 kW/140 pk is een speciale zestraps DSG-bak leverbaar. De versie met 81 kW/110 pk is uitsluitend met vierwielaandrijving leverbaar.
Innovatieve BlueMotionDankzij de BlueMotion Technology is de nieuwe Caddy 1.6 TDI de zuinigste variant van het gamma: het gemiddelde verbruik bedraagt 4,9 l/100 km. Dat komt overeen met een CO2-uitstoot van slechts 129 g/km en een reductie van het verbruik van 0,6 liter in vergelijking met zijn ook bijzonder zuinige voorganger. Daarmee is een actieradius van 1.176 kilometer mogelijk op een volle tank. Ook de instapversie met 55 kW/75 pk is als BlueMotion-versie leverbaar. Elke Caddy die is voorzien van BlueMotion Technology is standaard voorzien van een start-stopsysteem en een voorziening die remenergie terugwint doordat de dynamo bij het afremmen de energie opslaat in de accu. Daarmee wordt de motor ontlast en brandstof bespaard.
Benzine of aardgasBij de benzinemotoren worden twee volledig nieuwe typen leverbaar, Deze geavanceerde motoren zijn uitgerust met een turbo en directe inspuiting. Met slechts 1,2 liter cilinderinhoud leveren de extreem zuinige viercilinders 63 kW/86 pk en 77 kW/105 pk. Hoe efficiënt de motoren zijn, blijkt wel uit het gemiddelde verbruik van de laatstgenoemde: slechts 6,6 l/100 km, met een CO2-uitstoot van 154 g/km. Ter illustratie: het verbruik werd daarmee in vergelijking met de voorganger met niet minder dan 1,6 liter ofwel met 21 procent gereduceerd. Leverbaar blijft de extreem zuinige benzinemotor op aardgas, de 2.0 EcoFuel (CNG) die 80 kW/109 pk levert.
Nieuwe uitrustingsniveausDe nieuwe Caddy Combi wordt leverbaar in drie uitrustingsniveaus: Easyline, Trendline en Comfortline. Als nieuwe voorziening is op alle versies dagrijverlichting standaard. Optioneel zijn in de bocht meedraaiend dimlicht dat is geïntegreerd in de mistlampen aan de voorzijde, dakrails (standaard op Comfortline) en het nieuw ontwikkelde radionavigatiesysteem RNS 315.
De nieuwe Caddy staat in het najaar bij de dealer in de showroom Vanaf 13 september is de Volkswagen Caddy bedrijfswagen, direct ook in de baseline-uitvoering, bestelbaar.
(bron: ATW)
dinsdag 4 mei 2010
Ford stap verder met elektrische Transit
Voor de verdere ontwikkeling van de in 2011 te lanceren elektrische Ford Transit gaat Ford samenwerken met Azure Dynamics.
Het gaat om de Transit Connect die in het laatste kwartaal van 2011 in serieproductie genomen wordt. Het voertuig is volledig elekrtisch en zal zijn voorzien van de door Azur ontwikkelde Force DriveTM aandrijflijn. De Connect is de eerste van een serie van vijf elektrische voertuigen die Ford in de planning heeft en waarvan de laatste vier medio 2013 op de markt komen. Azure is geheel gespecialiseerd in de ontwikkeling van hybride-elektrische en elektrische aandrijfsystemen. De Ford Transit Connect is een ‘global product' en zal dus ook op andere continenten worden verkocht. De Transit Connect Electric zal een actieradius hebben van 130 km en is binnen 6 tot 8 uur op te laden. De wagens worden gebouwd in de Turkse Ford fabriek maar worden in Europa door een contractpartner van de elektrische aandrijflijn voorzien. Ford doet mee aan een groot elektro-project in de stad Keulen.
(bron: TTM)
Abonneren op:
Posts (Atom)