Volkswagen is in een fabriek in Hannover begonnen met de productie van de eerste e-Crafter elektrische bestelwagen. De auto wordt momenteel getest door een aantal grote gebruikers en moet in de tweede helft van dit jaar op de markt komen.
Dat heeft Heinz-Jürgen Löw, in de directie van VW Commercial Vehicles verantwoordelijk voor verkoop en marketing, gezegd in een toelichting op de jaarcijfers. VW heeft in 2017 wereldwijd 497.900 nieuwe bestelwagens verkocht, dat is ruim vier procent meer dan een jaar eerder. In West-Europa bleef de groei beperkt tot 1,5 procent maar Oost-Europese landen leverden een toename met 13 procent op. Nog beter ging het in Zuid-Amerika waar 28 procent meer VW-bestelwagens werden afgezet terwijl Mexico een toename met 23 procent vertoonde. In Afrika en vooral het Midden-Oosten verkocht VW echter minder van dit soort voertuigen.
Het belangrijkste model is de T-serie met 206.100 verkochte exemplaren gevolgd door de Caddy met 165.900 stuks. Ook de Amarok light truck doet het goed want daarvan werden er met 78.900 stuks wereldwijd 14 procent meer afgezet.
(bron: Automobiel Management)
Posts tonen met het label Volkswagen. Alle posts tonen
Posts tonen met het label Volkswagen. Alle posts tonen
donderdag 11 januari 2018
dinsdag 17 november 2015
MAN gaat met VW bestelwagens bouwen
MAN Truck & Bus breidt zijn productportfolio uit met een grote bestelwagen en wordt hiermee een full-range-aanbieder van bedrijfswagens tussen 3 en 44 ton. De nieuwe MAN-bestelwagen met de naam MAN TGE is door Volkswagen Bedrijfswagens ontwikkeld en wordt samen met het zustermodel Volkswagen Crafter in de nieuwe fabriek in het Poolse Wrzesnia gebouwd.
Beide merken verwachten dat deze samenwerking zal leiden tot strategische voordelen bij het aanboren van nieuwe groepen klanten. De MAN TGE beleeft zijn primeur in 2016 op de IAA in Hannover en is in de loop van 2017 verkrijgbaar. Joachim Drees, bestuursvoorzitter van MAN Truck & Bus, ziet bij vele MAN-klanten dat ze behoefte hebben aan deze voertuigklasse: “Met de MAN-bestelwagen, die onder onze lichte vrachtwagen MAN TGL is gepositioneerd, richten we ons op een nieuwe markt.
Volkswagen Transporter International Van-of-the-Year 2016
De Volkswagen Transporter is dinsdagavond, voorafgaand aan de vakbeurs Solutrans in Lyon, uitgeroepen tot International Truck of the Year 2016. De IVOTY-award werd door juryvoorzitter Jarlath Sweeney uitgereikt aan Volkswagen Nutzfahrzeuge CEO dr. Eckhard Scholz.
De International Van-of-the-Year Award is natuurlijk een enorme opsteker voor de geplaagde autofabrikant. De Transporter, voorzien van Euro 6 motoren dus gevrijwaard van verkeerde software, won vrij gemakkelijk met in totaal 98 punten. Nummer twee was de Fiat Doblò Cargo met 68 punten. Als derde eindigde de Volkswagen Caddy en als laatste de Citroën Berlingo/Peugeot Partner.
De Volkswagen Transporter imponeerde de jury tijdens diverse testritten met zijn talrijke noviteiten. De T6 bestaat voor 75 procent uit nieuwe onderdelen ten opzichte van de T5. Dat is te merken tijdens het rijden, want het weggedrag is aanzienlijk verbeterd door talrijke kleine aanpassingen aan het onderstel. Ook de nieuwe Euro 6 dieselmotoren worden als prima ervaren.
Dr. Eckhard Scholz zei direct na de uitreiking: ‘Deze prestigieuze award voor onze T6 is een grote blijk van erkenning voor de prestaties van ons team, die door hard werken ons icoon verder hebben ontwikkeld tot de beste Transporter ooit. We dragen deze prijs op aan alle Transporter-rijders en ik neem hem graag in ontvangst namens alle medewerkers van Volkswagen Nutzfahrzeuge. Deze award maakt ons trots en geeft ons een positieve impuls om goed van start te gaan in 2016, wat wederom voor ons een belangrijk jaar wordt.” Scholz was duidelijk geroerd door de winst en begon overigens met het aanbieden van zijn excuses voor de wanboel bij Volkswagen.zondag 29 december 2013
Volkswagen Crafter Kombi ook als Bluemotion
Volkswagen heeft de personenversie van z'n Crafter, de Kombi, nu ook als Bluemotion in de showroom staan.
De Crafter Kombi was al met 2.0 TDI Bluemotion Technology (BMT) onder de kap te krijgen, maar een échte Bluemotion ontbrak nog aan het aanbod. Daar is nu verandering in gekomen.
De personenbus is te leveren met een 109 pk sterke 2.0 TDI of een 136 pk sterk exemplaar onder de kap. Beide versies zijn vanaf nu dus ook als Bluemotion te bestellen. De zwakste variant verbruikt 6,3 l/100 km en stoot daarmee 166 gram CO2 per kilometer uit. Verbruikscijfers van de sterkere versie blijven ons nog even onthouden.
Als Bluemotion wordt de Crafter niet alleen voorzien van een start/stop-systeem en een schakelindicator, zoals de BMT-versies, maar krijgt hij bijvoorbeeld ook banden met lage rolweerstand met zich mee.
Als Bluemotion staat de Crafter Kombi, met korte wielbasis, vanaf 28.455 euro (excl. BTW/BPM) in de showrooms. De nieuwe uitvoering is per direct te bestellen.
(bron: AutoWeek)
De Crafter Kombi was al met 2.0 TDI Bluemotion Technology (BMT) onder de kap te krijgen, maar een échte Bluemotion ontbrak nog aan het aanbod. Daar is nu verandering in gekomen.
De personenbus is te leveren met een 109 pk sterke 2.0 TDI of een 136 pk sterk exemplaar onder de kap. Beide versies zijn vanaf nu dus ook als Bluemotion te bestellen. De zwakste variant verbruikt 6,3 l/100 km en stoot daarmee 166 gram CO2 per kilometer uit. Verbruikscijfers van de sterkere versie blijven ons nog even onthouden.
Als Bluemotion wordt de Crafter niet alleen voorzien van een start/stop-systeem en een schakelindicator, zoals de BMT-versies, maar krijgt hij bijvoorbeeld ook banden met lage rolweerstand met zich mee.
Als Bluemotion staat de Crafter Kombi, met korte wielbasis, vanaf 28.455 euro (excl. BTW/BPM) in de showrooms. De nieuwe uitvoering is per direct te bestellen.
(bron: AutoWeek)
donderdag 19 december 2013
VW Crafter nu ook met Euro 6
De Volkswagen Crafter is vanaf nu ook leverbaar met Euro 6 motoren. Daarmee mag deze bestelwagen ook in milieuzones komen. De Euro 6 technologie is te combineren met BlueMotion Technologies die het verbruik aanzienlijk verminderen. De Crafter Euro 6 is er in drie verschillende opbouwvarianten.
De nieuwe euro 6 norm is gericht op het nog verder terugdringen van emissies, vooral van stikstofoxiden. Om hier aan te voldoen, maken twee Crafter-motoren (2.0 TDI 84 kW/114 pk en 2.0 TDI 120 kW/164 pk) gebruik van SCR-technologie (Selective Catalytic Reduction) met AdBlue-injectie. Hierdoor wordt de uitstoot van stikstofoxiden (NOx) bijna tot nul teruggebracht. De Euro 6-motoren voor de Crafter zijn er voor de gesloten bestelwagen, de pick-up en de kombi. De Euro 6 uitvoeringen van de Crafter zijn ook leverbaar met BlueMotion Technologies. Dit bestaat uit onder andere een start-stop systeem, terugwinning van remenergie en banden met een verlaagde rolweerstand. De Volkswagen Crafter is er vanaf 30.010 euro excl. BTW.
(bron: Bestelauto.nl)
De nieuwe euro 6 norm is gericht op het nog verder terugdringen van emissies, vooral van stikstofoxiden. Om hier aan te voldoen, maken twee Crafter-motoren (2.0 TDI 84 kW/114 pk en 2.0 TDI 120 kW/164 pk) gebruik van SCR-technologie (Selective Catalytic Reduction) met AdBlue-injectie. Hierdoor wordt de uitstoot van stikstofoxiden (NOx) bijna tot nul teruggebracht. De Euro 6-motoren voor de Crafter zijn er voor de gesloten bestelwagen, de pick-up en de kombi. De Euro 6 uitvoeringen van de Crafter zijn ook leverbaar met BlueMotion Technologies. Dit bestaat uit onder andere een start-stop systeem, terugwinning van remenergie en banden met een verlaagde rolweerstand. De Volkswagen Crafter is er vanaf 30.010 euro excl. BTW.
(bron: Bestelauto.nl)
donderdag 26 september 2013
VB-Airsuspension is nu PremiumPartner van Volkswagen Nutzfahrzeuge
VB-Airsuspension
is verheugd en trots te mogen mededelen dat het zich “PremiumPartner” van
Volkswagen Nutzfahrzeuge mag noemen. Na een controle van onze processen en
vaardigheden door Volkswagen AG in het kader van een bedrijfsaudit heeft onze
jarenlange samenwerking met Volkswagen Nutzfahrzeuge ertoe geleid dat wij ons
nu tot deze exclusieve groep PremiumPartners mogen rekenen.
Onze producten voor de Volkswagen Caddy, Amarok, Transporter T5 en Crafter van Volkswagen Nutzfahrzeuge omvatten de VB-CoilSpring (hulpveren en verzwaarde, stalen vervangveren), de VB-SemiAir (hulpluchtveringen) en VB-FullAir-systemen (volledige luchtveringen). Met name het succes van onze producten laat de gemeenschappelijke klanten van Volkswagen Nutzfahrzeuge en VB-Airsuspension zien dat de benoeming tot PremiumPartner de volgende logische stap was.
Zo kon VB-Airsuspension ook dit keer weer aantonen dat het aan de strenge eisen van voertuigfabrikanten voldoet.
Onze producten voor de Volkswagen Caddy, Amarok, Transporter T5 en Crafter van Volkswagen Nutzfahrzeuge omvatten de VB-CoilSpring (hulpveren en verzwaarde, stalen vervangveren), de VB-SemiAir (hulpluchtveringen) en VB-FullAir-systemen (volledige luchtveringen). Met name het succes van onze producten laat de gemeenschappelijke klanten van Volkswagen Nutzfahrzeuge en VB-Airsuspension zien dat de benoeming tot PremiumPartner de volgende logische stap was.
Zo kon VB-Airsuspension ook dit keer weer aantonen dat het aan de strenge eisen van voertuigfabrikanten voldoet.
zaterdag 14 september 2013
Up Cargo
Het is Volkswagen als één van de weinigen gelukt om iets onder de pet te houden tot de officiële onthulling op de IAA. Op het Volkswagen-feest kwamen de Duitsers uit het niets met een elektrische bestelvariant van z’n kleinste: de e-load Up.
Inderdaad, een Up omgetoverd tot bestelwagen. De kleine vijfdeurs wordt aangedreven door een elektromotor met 82 pk en een maximumkoppel van 210 Nm. De spurt naar de 100 km/h duurt 12,4 seconden en z’n topsnelheid is 130 km/h. De lengte blijft gelijk aan die van de reguliere Up, 3,54 meter. Z’n laadruimte is met 500 liter vergroot en meet nu 1.400 liter, dat komt omdat de achterbank verwijderd is.
De e-load Up weegt 1.164 kilo en rijdt 160 kilometer op één volle batterij. Met een snellader is het accupakket binnen dertig minuten op te laden tot zo’n tachtig procent. Het uiteindelijke productiemodel zal ook met de bestaande benzinemotoren op de markt komen. Rijd je liever op gas? Ook dat zal tot de mogelijkheden behoren.
Inderdaad, een Up omgetoverd tot bestelwagen. De kleine vijfdeurs wordt aangedreven door een elektromotor met 82 pk en een maximumkoppel van 210 Nm. De spurt naar de 100 km/h duurt 12,4 seconden en z’n topsnelheid is 130 km/h. De lengte blijft gelijk aan die van de reguliere Up, 3,54 meter. Z’n laadruimte is met 500 liter vergroot en meet nu 1.400 liter, dat komt omdat de achterbank verwijderd is.
De e-load Up weegt 1.164 kilo en rijdt 160 kilometer op één volle batterij. Met een snellader is het accupakket binnen dertig minuten op te laden tot zo’n tachtig procent. Het uiteindelijke productiemodel zal ook met de bestaande benzinemotoren op de markt komen. Rijd je liever op gas? Ook dat zal tot de mogelijkheden behoren.
woensdag 26 juni 2013
Robbie Williams tourt met VW busjes
Popzanger Robbie Williams en de leden van zijn band en crew maken voor de Europese ‘Take the Crown Stadium Tour’ gebruik van twaalf Volkswagens Multivan. Van juni tot en met augustus doet hij veertien Europese landen aan en geeft 26 concerten.
Volkswagen Bedrijfswagens is naar eigen zeggen al tien jaar de ‘shuttle partner’ van Robbie Williams. Voor deze tour worden tien Multivans Highline en twee Multivans Business ingezet. Alle bestelwagens zijn in zwart uitgevoerd met getinte ramen voor zo veel mogelijk privacy. Het interieur is ruim, de stoelen voorin kunnen draaien en de driezitsbank achterin heeft een ligfunctie.
Volgens tourmanager Jaeki Hildisch is de betrouwbaarheid van de Multivans een belangrijke factor: “Werkelijk alles is tot op de seconde nauwkeurig gepland: inchecken in het hotel, try-out, de show zelf, uitchecken en door naar de luchthaven. Daarbij moeten we erop kunnen vertrouwen dat alles perfect functioneert, dus ook de auto’s.”
De Multivans voor de ‘Take The Crown Stadium Tour 2013’ zijn voorzien van krachtige (132 kW/180 pk) TDI-motoren en hebben een DSG-automaat. De Volkswagen Multivan is in Nederland leverbaar vanaf 29.600 euro (exclusief BTW).
Volkswagen Bedrijfswagens is naar eigen zeggen al tien jaar de ‘shuttle partner’ van Robbie Williams. Voor deze tour worden tien Multivans Highline en twee Multivans Business ingezet. Alle bestelwagens zijn in zwart uitgevoerd met getinte ramen voor zo veel mogelijk privacy. Het interieur is ruim, de stoelen voorin kunnen draaien en de driezitsbank achterin heeft een ligfunctie.
Volgens tourmanager Jaeki Hildisch is de betrouwbaarheid van de Multivans een belangrijke factor: “Werkelijk alles is tot op de seconde nauwkeurig gepland: inchecken in het hotel, try-out, de show zelf, uitchecken en door naar de luchthaven. Daarbij moeten we erop kunnen vertrouwen dat alles perfect functioneert, dus ook de auto’s.”
De Multivans voor de ‘Take The Crown Stadium Tour 2013’ zijn voorzien van krachtige (132 kW/180 pk) TDI-motoren en hebben een DSG-automaat. De Volkswagen Multivan is in Nederland leverbaar vanaf 29.600 euro (exclusief BTW).
(bron: Automotive Online)
woensdag 24 oktober 2012
Volkswagen T2 nu écht uit productie
Het doek valt nu definitief voor de Volkswagen T2, de tweede generatie van het Volkswagen-busje. Na 63 jaar stopt de productie van het busje in Brazilië, de laatste plek waar het iconische model nog van de band rolde.
De T2 moet wegens nieuwe regelgeving omtrent veiligheid in Brazilië nu echt het veld ruimen. Om aan de wet te blijven voldoen, moet het model uitgerust worden met ABS en zowel een bestuurders- als bijrijdersairbag. Dat gaat voor de T2 niet meer gebeuren, weet autonieuwssite Autocar te melden. In andere Zuid-Amerikaanse landen zou de T2 gewoon nog verkocht mogen worden, de nieuwe regelgeving geldt immers alleen voor Brazilië. Maar omdat Brazilië de grootste automarkt is in Zuid-Amerika is het niet meer rendabel om de productie van de T2 door te zetten.
woensdag 26 september 2012
Jubilerende Volkswagen Transporter wint titel Bestelauto van het Jaar 2013
De Volkswagen Transporter is door een Nederlandse vakjury verkozen tot Bestelauto van het Jaar 2013. Dat is bekendgemaakt op het Driving Business Event van het vakblad Automobiel Management. Het is goede timing, want Volkswagen viert dit jaar het 65-jarig jubileum van de overbekende Volkswagen ‘bus', een icoon op de Nederlandse wegen.
Volkswagen pakt met de Transporter de praktijkprijs Bestelauto van het Jaar 2013, nota bene in het jaar waarin Volkswagen de 65e verjaardag van de Transporter viert. De vakjury spreekt zijn waardering uit voor de gunstige kosten per kilometer, de producteigenschappen - veiligheid, comfort en rijgedrag - en de prima uitstraling van deze zeer populaire bestelauto. Waardering is er ook voor de verbeteringen die Volkswagen doorvoert om de auto een lagere uitstoot te geven via het BlueMotion-programma en voor de volledigheid van het gamma. Tussen alle hoge cijfers steekt alleen de gemiddelde waardering voor de importeur en de VW Bedrijfswagen-dealers wat magertjes af. Maar desalniettemin scoorde Volkswagen Bedrijfswagens met alle drie z'n modellijnen - Caddy, Transporter en Crafter - een plek in de toptien. Tweede werd dit jaar de Peugeot Boxer en derde de Renault Trafic. De verkiezing van de Bestelauto van het Jaar vindt voor de 24ste keer plaats.
Volkswagen pakt met de Transporter de praktijkprijs Bestelauto van het Jaar 2013, nota bene in het jaar waarin Volkswagen de 65e verjaardag van de Transporter viert. De vakjury spreekt zijn waardering uit voor de gunstige kosten per kilometer, de producteigenschappen - veiligheid, comfort en rijgedrag - en de prima uitstraling van deze zeer populaire bestelauto. Waardering is er ook voor de verbeteringen die Volkswagen doorvoert om de auto een lagere uitstoot te geven via het BlueMotion-programma en voor de volledigheid van het gamma. Tussen alle hoge cijfers steekt alleen de gemiddelde waardering voor de importeur en de VW Bedrijfswagen-dealers wat magertjes af. Maar desalniettemin scoorde Volkswagen Bedrijfswagens met alle drie z'n modellijnen - Caddy, Transporter en Crafter - een plek in de toptien. Tweede werd dit jaar de Peugeot Boxer en derde de Renault Trafic. De verkiezing van de Bestelauto van het Jaar vindt voor de 24ste keer plaats.
maandag 24 september 2012
Nieuwe uitvoeringen Volkswagen-'busjes'
Volkswagen komt op de IAA bedrijfswagenbeurs in Frankfurt met nieuwe uitvoeringen van de Caddy, Transporter en Amarok.
Om te beginnen heeft het merk ook de sterkste TDI motor van de Transporter, de 180-pk uitvoering, uitgerust met de veelgebruikte Bluemotion Technologies. Daarmee zijn vanaf nu alle varianten van de 2.0 TDI uit te rusten met de brandstofbesparende maatregelen. Ook op deze krachtigste versie wordt de brandstofbesparing bereikt door een start-stopsysteem, een regeneratief remsysteem en banden met een lage rolweerstand. De Bluemotion-Technology verbruikt door die maatregelen per 100 kilometer 0,5 liter diesel minder dan de ‘normale’ 180 pk Transporter, waardoor het verbruik uitkomt op 7 liter per 100 km.
Om te beginnen heeft het merk ook de sterkste TDI motor van de Transporter, de 180-pk uitvoering, uitgerust met de veelgebruikte Bluemotion Technologies. Daarmee zijn vanaf nu alle varianten van de 2.0 TDI uit te rusten met de brandstofbesparende maatregelen. Ook op deze krachtigste versie wordt de brandstofbesparing bereikt door een start-stopsysteem, een regeneratief remsysteem en banden met een lage rolweerstand. De Bluemotion-Technology verbruikt door die maatregelen per 100 kilometer 0,5 liter diesel minder dan de ‘normale’ 180 pk Transporter, waardoor het verbruik uitkomt op 7 liter per 100 km.
vrijdag 16 september 2011
VW Amarok nu ook met achttraps automaat
Volkswagen levert de stoere Amarok pick-up tegenwoordig ook met een automatische versnellingsbak. De bak heeft maar liefst acht verzetten, waardoor de harde werker meteen een vleugje uit de topklasse mee krijgt.
Een achttrapsautomaat was tot op heden nog redelijk voorbehouden aan auto’s uit de hogere segmenten. Denk bijvoorbeeld aan de Audi A8, maar ook BMW levert een volautomatische achtbak uit de schappen van ZF in onder meer de 7-serie, 5-serie en X3. Al is het voorVolkswagen zelf ook geen onbekende, want dezelfde automaat die nu in de Amarok leverbaar wordt, hangt ook al in de Touareg.
woensdag 14 september 2011
VW Bedrijfswagens wapent zich met koffie en broodjes
Ter gelegenheid van de Vriendenprijs Weken van Volkswagen Bedrijfswagens, heeft de importeur een 'hotdogbus' het land ingestuurd, die gezelschap heeft van een 'barista-bus' vol verse koffie.
De actie loopt tot en met 5 november en dient om actiemodellen onder de aandacht te krijgen.
De actie loopt tot en met 5 november en dient om actiemodellen onder de aandacht te krijgen.
Volkswagen maakt de zuinigste Multivan ooit
We worden de laatste tijd bedolven onder berichten over kleine zuinige autootjes, maar Volkswagen let ook nog op het grotere werk. Op de IAA in Frankfurt staat namelijk deze vernieuwde Multivan Bluemotion, en dat is meteen de zuinigste Multivan die ooit van de band rolde.
Wolfsburg past een beproefd recept toe om de Multivan efficiënter te maken: Bluemotion. Daarbij moet je denken aan het bekende riedeltje van ingrepen zoals de introductie van een stop/startsysteem en een mechanisme om remenergie terug te winnen. Bovendien is het koetswerk aan de buitenkant gladder en aerodynamischer gemaakt en rolt de zuinigste Multivan op banden met verlaagde rolweerstand.
Wolfsburg past een beproefd recept toe om de Multivan efficiënter te maken: Bluemotion. Daarbij moet je denken aan het bekende riedeltje van ingrepen zoals de introductie van een stop/startsysteem en een mechanisme om remenergie terug te winnen. Bovendien is het koetswerk aan de buitenkant gladder en aerodynamischer gemaakt en rolt de zuinigste Multivan op banden met verlaagde rolweerstand.
woensdag 20 juli 2011
Volkswagen Nutzfahrzeuge plust 29% in eerste halfjaar
Met ruim 260 duizend verkochte eenheden scoorde VW Nutzfahrzeuge in het eerste halfjaar voor een plus van 29 procent.
In de eerste zes maanden van 2011 heeft de afdeling lichte bedrijfswagens van Volkswagen zijn opmars kunnen voortzetten. Wereldwijd verkocht de afdeling ruim 260 duizend auto's - dat is 29 procent meer dan de 202 duizend van dezelfde periode van vorig jaar. Wereldwijd gezien was de T5-familie weer het bestverkochte model van Volkswagen. Van de T5 (Transporter, Caravelle, Multivan en Califormia) werden 80,4 duizend stuks verkocht (+11,9%). Goede tweede is de Caddy met 80,1 duizend stuks (+31%). Van de serie Crafter werden 17,2 duizend eenheden uitgeleverd - iets minder dan de 17,4 duizend stuks van vorig jaar. Van de Amarok pick-up werden 29 duizend stuks afgezet. In het komende jaar zal de versie voor Europa en enkele andere markten van de band gaan lopen in Hannover. Volkswagen zegt dan sneller aan de vraag te kunnen voldoen - momenteel zou de fabrikant 31 duizend bestellingen hebben. (bron: Autoreporter)
In de eerste zes maanden van 2011 heeft de afdeling lichte bedrijfswagens van Volkswagen zijn opmars kunnen voortzetten. Wereldwijd verkocht de afdeling ruim 260 duizend auto's - dat is 29 procent meer dan de 202 duizend van dezelfde periode van vorig jaar. Wereldwijd gezien was de T5-familie weer het bestverkochte model van Volkswagen. Van de T5 (Transporter, Caravelle, Multivan en Califormia) werden 80,4 duizend stuks verkocht (+11,9%). Goede tweede is de Caddy met 80,1 duizend stuks (+31%). Van de serie Crafter werden 17,2 duizend eenheden uitgeleverd - iets minder dan de 17,4 duizend stuks van vorig jaar. Van de Amarok pick-up werden 29 duizend stuks afgezet. In het komende jaar zal de versie voor Europa en enkele andere markten van de band gaan lopen in Hannover. Volkswagen zegt dan sneller aan de vraag te kunnen voldoen - momenteel zou de fabrikant 31 duizend bestellingen hebben. (bron: Autoreporter)
dinsdag 22 maart 2011
De nieuwe Transporter met kippende laadbak is vooral geschikt voor inzet bij gemeentelijke groenvoorzieningen en/of sociale werkplaatsen met ‘groenvoorziening’. De Transporter Kipper is ontwikkeld in samenwerking met Van den Born Carrosserie. Als eerste en enige model in zijn soort heeft de Transporter Kipper het officiële ergokeur-certificaat gekregen. Dat betekent dat de opbouw in alle opzichten optimaal is afgestemd op de gebruiker. De Transporter Kipper is leverbaar vanaf 26.090 euro (exclusief BTW en BPM).
De Volkswagen Transporter Kipper combineert het comfort en de veelzijdigheid van een Transporter met het gemak van een kippende laadbak. Dat maakt de auto zeer geschikt voor inzet bij groenvoorzieningen, hoveniers, aannemers en wegenbouwers. De veelzijdigheid van het nieuwe model wordt nog eens onderstreept doordat verschillende varianten leverbaar zijn. Zo is er de keuze uit een chassis cabine met normale of verlengde wielbasis. Ook een chassis dubbele cabine op basis van een verlengde wielbasis is leverbaar.
De Volkswagen Transporter Kipper combineert het comfort en de veelzijdigheid van een Transporter met het gemak van een kippende laadbak. Dat maakt de auto zeer geschikt voor inzet bij groenvoorzieningen, hoveniers, aannemers en wegenbouwers. De veelzijdigheid van het nieuwe model wordt nog eens onderstreept doordat verschillende varianten leverbaar zijn. Zo is er de keuze uit een chassis cabine met normale of verlengde wielbasis. Ook een chassis dubbele cabine op basis van een verlengde wielbasis is leverbaar.
zaterdag 7 augustus 2010
Volkswagen Bedrijfswagens introduceert een nieuwe generatie van de Caddy. Deze compacte nieuweling is op alle punten geperfectioneerd. Zes nieuwe TDI- en TSI-motoren met tot wel 21 procent lager brandstofverbruik, nieuwe uitrustingsniveaus, de nieuwe neus, een geoptimaliseerd interieur – met uitneembare stoelen op de tweede zitrij van de personenversie – kenmerken de nieuwe Caddy.
De Caddy is de eerste compacte bedrijfswagen die standaard met ESP is uitgerust. Met deze keuze volgt Volkswagen Bedrijfswagens de strategie om bestuurder en passagiers optimale veiligheid te bieden. Ook nieuw in het segment is het aanbod van de buitengewoon effectieve zes- en zeventrapsautomaten met dubbele koppeling en Hill Hold functie. Bovendien kan de nieuwe generatie Caddy worden geleverd met langere wielbasis (Maxi) en – wederom als enige in zijn segment – met vierwielaandrijving (4MOTION). Die uitrusting is zowel in de Caddy als de Caddy Maxi leverbaar.
Maximaal laadvermogenOok is het bij de personenversie van de nieuwe generatie mogelijk om de zitplaatsen van de tweede zitrij uit te nemen. De vijfpersoons Caddy verkrijgt daarmee een maximaal laadvolume van 3.030 liter; bij de Caddy Maxi bedraagt dit zelfs 3.880 liter. Optioneel kan de Caddy ook worden voorzien van een derde zitrij, zodat zeven zitplaatsen beschikbaar zijn. Op de Caddy Maxi Trendline en Comfortline is die voorziening standaard.
Efficiënte en uitermate zuinige motorenAlle zes nieuwe motoren zijn buitengewoon geavanceerd en voldoen aan de Euro V-emissienorm. Ze zijn allemaal nieuw in het gamma en voorzien van turbo en directe inspuiting. De TDI-turbodieselmotoren met vier kleppen per cilinder leveren 55 kW/75 pk, 75 kW/102 pk, 81 kW/110 pk en 103 kW/140 pk. Deze motoren zijn uitgerust met bijzonder geluidsarme en efficiënte, directe common-railinspuiting. Alle TDI-motoren zijn standaard voorzien van een roetfilter. Als optie kan de versie met 75 kW/102 pk met een zeventraps DSG-bak worden geleverd, voor de sterkste motor met 103 kW/140 pk is een speciale zestraps DSG-bak leverbaar. De versie met 81 kW/110 pk is uitsluitend met vierwielaandrijving leverbaar.
Innovatieve BlueMotionDankzij de BlueMotion Technology is de nieuwe Caddy 1.6 TDI de zuinigste variant van het gamma: het gemiddelde verbruik bedraagt 4,9 l/100 km. Dat komt overeen met een CO2-uitstoot van slechts 129 g/km en een reductie van het verbruik van 0,6 liter in vergelijking met zijn ook bijzonder zuinige voorganger. Daarmee is een actieradius van 1.176 kilometer mogelijk op een volle tank. Ook de instapversie met 55 kW/75 pk is als BlueMotion-versie leverbaar. Elke Caddy die is voorzien van BlueMotion Technology is standaard voorzien van een start-stopsysteem en een voorziening die remenergie terugwint doordat de dynamo bij het afremmen de energie opslaat in de accu. Daarmee wordt de motor ontlast en brandstof bespaard.
Benzine of aardgasBij de benzinemotoren worden twee volledig nieuwe typen leverbaar, Deze geavanceerde motoren zijn uitgerust met een turbo en directe inspuiting. Met slechts 1,2 liter cilinderinhoud leveren de extreem zuinige viercilinders 63 kW/86 pk en 77 kW/105 pk. Hoe efficiënt de motoren zijn, blijkt wel uit het gemiddelde verbruik van de laatstgenoemde: slechts 6,6 l/100 km, met een CO2-uitstoot van 154 g/km. Ter illustratie: het verbruik werd daarmee in vergelijking met de voorganger met niet minder dan 1,6 liter ofwel met 21 procent gereduceerd. Leverbaar blijft de extreem zuinige benzinemotor op aardgas, de 2.0 EcoFuel (CNG) die 80 kW/109 pk levert.
Nieuwe uitrustingsniveausDe nieuwe Caddy Combi wordt leverbaar in drie uitrustingsniveaus: Easyline, Trendline en Comfortline. Als nieuwe voorziening is op alle versies dagrijverlichting standaard. Optioneel zijn in de bocht meedraaiend dimlicht dat is geïntegreerd in de mistlampen aan de voorzijde, dakrails (standaard op Comfortline) en het nieuw ontwikkelde radionavigatiesysteem RNS 315.
De nieuwe Caddy staat in het najaar bij de dealer in de showroom Vanaf 13 september is de Volkswagen Caddy bedrijfswagen, direct ook in de baseline-uitvoering, bestelbaar.
De Caddy is de eerste compacte bedrijfswagen die standaard met ESP is uitgerust. Met deze keuze volgt Volkswagen Bedrijfswagens de strategie om bestuurder en passagiers optimale veiligheid te bieden. Ook nieuw in het segment is het aanbod van de buitengewoon effectieve zes- en zeventrapsautomaten met dubbele koppeling en Hill Hold functie. Bovendien kan de nieuwe generatie Caddy worden geleverd met langere wielbasis (Maxi) en – wederom als enige in zijn segment – met vierwielaandrijving (4MOTION). Die uitrusting is zowel in de Caddy als de Caddy Maxi leverbaar.
Maximaal laadvermogenOok is het bij de personenversie van de nieuwe generatie mogelijk om de zitplaatsen van de tweede zitrij uit te nemen. De vijfpersoons Caddy verkrijgt daarmee een maximaal laadvolume van 3.030 liter; bij de Caddy Maxi bedraagt dit zelfs 3.880 liter. Optioneel kan de Caddy ook worden voorzien van een derde zitrij, zodat zeven zitplaatsen beschikbaar zijn. Op de Caddy Maxi Trendline en Comfortline is die voorziening standaard.
Efficiënte en uitermate zuinige motorenAlle zes nieuwe motoren zijn buitengewoon geavanceerd en voldoen aan de Euro V-emissienorm. Ze zijn allemaal nieuw in het gamma en voorzien van turbo en directe inspuiting. De TDI-turbodieselmotoren met vier kleppen per cilinder leveren 55 kW/75 pk, 75 kW/102 pk, 81 kW/110 pk en 103 kW/140 pk. Deze motoren zijn uitgerust met bijzonder geluidsarme en efficiënte, directe common-railinspuiting. Alle TDI-motoren zijn standaard voorzien van een roetfilter. Als optie kan de versie met 75 kW/102 pk met een zeventraps DSG-bak worden geleverd, voor de sterkste motor met 103 kW/140 pk is een speciale zestraps DSG-bak leverbaar. De versie met 81 kW/110 pk is uitsluitend met vierwielaandrijving leverbaar.
Innovatieve BlueMotionDankzij de BlueMotion Technology is de nieuwe Caddy 1.6 TDI de zuinigste variant van het gamma: het gemiddelde verbruik bedraagt 4,9 l/100 km. Dat komt overeen met een CO2-uitstoot van slechts 129 g/km en een reductie van het verbruik van 0,6 liter in vergelijking met zijn ook bijzonder zuinige voorganger. Daarmee is een actieradius van 1.176 kilometer mogelijk op een volle tank. Ook de instapversie met 55 kW/75 pk is als BlueMotion-versie leverbaar. Elke Caddy die is voorzien van BlueMotion Technology is standaard voorzien van een start-stopsysteem en een voorziening die remenergie terugwint doordat de dynamo bij het afremmen de energie opslaat in de accu. Daarmee wordt de motor ontlast en brandstof bespaard.
Benzine of aardgasBij de benzinemotoren worden twee volledig nieuwe typen leverbaar, Deze geavanceerde motoren zijn uitgerust met een turbo en directe inspuiting. Met slechts 1,2 liter cilinderinhoud leveren de extreem zuinige viercilinders 63 kW/86 pk en 77 kW/105 pk. Hoe efficiënt de motoren zijn, blijkt wel uit het gemiddelde verbruik van de laatstgenoemde: slechts 6,6 l/100 km, met een CO2-uitstoot van 154 g/km. Ter illustratie: het verbruik werd daarmee in vergelijking met de voorganger met niet minder dan 1,6 liter ofwel met 21 procent gereduceerd. Leverbaar blijft de extreem zuinige benzinemotor op aardgas, de 2.0 EcoFuel (CNG) die 80 kW/109 pk levert.
Nieuwe uitrustingsniveausDe nieuwe Caddy Combi wordt leverbaar in drie uitrustingsniveaus: Easyline, Trendline en Comfortline. Als nieuwe voorziening is op alle versies dagrijverlichting standaard. Optioneel zijn in de bocht meedraaiend dimlicht dat is geïntegreerd in de mistlampen aan de voorzijde, dakrails (standaard op Comfortline) en het nieuw ontwikkelde radionavigatiesysteem RNS 315.
De nieuwe Caddy staat in het najaar bij de dealer in de showroom Vanaf 13 september is de Volkswagen Caddy bedrijfswagen, direct ook in de baseline-uitvoering, bestelbaar.
(bron: ATW)
vrijdag 22 januari 2010
Forse krimp bij VW Nutzfahrzeuge
Volkswagen heeft in 2009 bijna een vijfde minder bedrijfswagens verkocht dan het jaar daarvoor. Toch deed men het beter dan de concurentie.
Wereldwijd liepen de verkopen terug met 20,7 procent tot een totaal van 354.770 eenheden. Het marktaandeel in Europa kon men echter licht vergroten. Het best verkochte model is en blijft de Caddy met 139.826 stuks wereldwijd. Daar was de daling ten opzichte van 2008 slechts 7,7 procent. De personenautoversie van de Caddy heeft als enige product van VW Nutzfahrzeuge van de slooppremies geprofiteerd. Van de Transporter-Modellen werden 116.503 stuks verkocht, een teruggang van 34,4 procent. De verkopen van de Crafter daalden met een soortgelijk percentage tot 33.903 eenheden. Toch heeft Volkswagen Nutzfahrzeuge het beter gedaan dan de concurrentie want de hele lichte bedrijfsautomarkt daalde in 2009 met 32 procent
woensdag 2 december 2009
Officieel - de Volkswagen Amarok
Volkswagen heeft meer informatie en de eerste officiële foto's vrijgegeven van de nieuwe pickup van het merk uit Wolfsburg, de Amarok. Halverwege 2010 is hij in Europa te koop.
In vergelijking met het op de IAA 2008 gepresenteerde conceptmodel is de Amarok in zijn definitieve versie iets hoekiger. Dat komt het stoere karakter overigens wel ten goede. De pickup, op de foto's de als eerste leverbare dubbele cabine, is maar liefst 5,25 meter lang. De laadbak is 2,52 m2 groot. De laadlengte bedraagt 155 cm, de breedte 162 cm. Tussen de wielkasten past een europallet. Het laadvermogen is 1150 kilogram.
zondag 18 oktober 2009
VB-Airsuspension levert luchtvering voor snelste bestelwagen ter wereld
Komend weekend wordt in het Italiaanse Nardo een poging gedaan om het wereld snelheidsrecord voor bestelwagens scherp te stellen, met als ultieme doel de grens van 300 km/uur te doorbreken.
Op basis van een gefacelifte Volkswagen T5 personenbus is een waar racemonster gecreëerd. Zo is de auto voorzien van een 6-cilinder Porsche motor achter de achteras, centrale opstelling van de bestuurder en is de auto ontdaan van zoveel mogelijk gewicht.
Voor een optimale wegligging is de auto voorzien van een VB-FullAir 4C luchtveringsysteem van het Nederlandse VB-Airsuspension. Met luchtvering op de voor- en achteras is de race-besteller niet alleen stabiel op kruis- en racesnelheid, maar is het ook mogelijk om de rijhoogte automatisch aan te passen aan de voertuigsnelheid. In het geval van de TH2 RS Transporter blijft de rijhoogte tot 80 km/uur standaard, zodat er voldoende bodemvrijheid is voor de dagelijkse praktijk van de binnensteden. In deze modus zijn snelheidsdrempels, stoepranden en hellingshoeken geen probleem voor de gifgroene Volkswagen Transporter.
Bij snelheden van 80 km/uur, 120 km/uur en 220 km/uur stelt de luchtvering automatisch een lagere
rijhoogte in, voor een optimale stabiliteit bij hoge snelheden en een lager frontaal oppervlak. Dat laatste is juist bij de snelheidspoging op zondag 18 oktober van extra belang.
Abonneren op:
Posts (Atom)




