Met name zou Renault graag willen samenwerken bij de vervanging van de Mascott. Dit werd gisteren meegedeeld door Carlos Tavares, directeur général délégué van de Groupe Renault. De Mascott was leverbaar in GVW's van 3,5 tot 6,5 ton en is al een tijdje uit het programma van Renault. De wagen overlapte qua gewicht en specificaties het bovenste deel van het Master programma. Bij Renault Trucks is de wagen deel opgevolgd door de Maxity, een kloon van de Nissan Cabstar. Bij Renault personenauto's is dat niet gebeurd.
donderdag 9 februari 2012
Samenwerking Mercedes-Renault gaat mogelijk veel verder
Volgens berichten in de Franse media bekijken Mercedes en Renault of er ook samenwerkingmogelijkheden zijn in de zwaardere bestelauto segmenten. Daarbij komt de Mercedes-Benz Sprinter in beeld.
Met name zou Renault graag willen samenwerken bij de vervanging van de Mascott. Dit werd gisteren meegedeeld door Carlos Tavares, directeur général délégué van de Groupe Renault. De Mascott was leverbaar in GVW's van 3,5 tot 6,5 ton en is al een tijdje uit het programma van Renault. De wagen overlapte qua gewicht en specificaties het bovenste deel van het Master programma. Bij Renault Trucks is de wagen deel opgevolgd door de Maxity, een kloon van de Nissan Cabstar. Bij Renault personenauto's is dat niet gebeurd.
Met name zou Renault graag willen samenwerken bij de vervanging van de Mascott. Dit werd gisteren meegedeeld door Carlos Tavares, directeur général délégué van de Groupe Renault. De Mascott was leverbaar in GVW's van 3,5 tot 6,5 ton en is al een tijdje uit het programma van Renault. De wagen overlapte qua gewicht en specificaties het bovenste deel van het Master programma. Bij Renault Trucks is de wagen deel opgevolgd door de Maxity, een kloon van de Nissan Cabstar. Bij Renault personenauto's is dat niet gebeurd.
maandag 6 februari 2012
Mercedes-Benz wil met Citan 5% van Caddy-segment
Mercedes-Benz introduceert komend najaar de Citan, een bestelauto van het formaat Caddy en Kangoo, die in het desbetreffende segment een marktaandeel van vijf procent moet gaan veroveren. De naam Citan is een combinatie van de woorden city en titan.
De auto debuteert in september op de IAA Hannover en wordt leverbaar in een groot aantal variaties, zoals een gesloten bestelauto, een personenversie en wat Mercedes een ‘mixed-use vehicle' noemt. Reken op verschillende lengtes en gewichtsklassen en een keuze uit benzine- en dieselmotoren. Er staat ook een elektrische versie op de planning, net als een BlueEfficiency-pakket. ESP wordt een standaardvoorziening. Mercedes doet wat krampachtig bij het omschrijven van de auto als een kleine, maar volwaardige variant van de Sprinter en Vito. "De Citan is op geen enkele manier inferieur aan die modellen." Deze wat onzekere houding heeft waarschijnlijk alles te maken met het feit dat de Citan een adaptie zal zijn van de Renault Kangoo. Eerder heeft Mercedes-Benz al gemeld dat het samen met Renault een nieuw model in dit segment zou brengen. Het kondigt nu ook een partnerschap aan met GAZ, de grootste Russische bedrijfsautoproducent. In een van fabrieken neemt GAZ de Sprinter in productie, met een beoogd productie-aantal van 25 duizend per jaar.

De auto debuteert in september op de IAA Hannover en wordt leverbaar in een groot aantal variaties, zoals een gesloten bestelauto, een personenversie en wat Mercedes een ‘mixed-use vehicle' noemt. Reken op verschillende lengtes en gewichtsklassen en een keuze uit benzine- en dieselmotoren. Er staat ook een elektrische versie op de planning, net als een BlueEfficiency-pakket. ESP wordt een standaardvoorziening. Mercedes doet wat krampachtig bij het omschrijven van de auto als een kleine, maar volwaardige variant van de Sprinter en Vito. "De Citan is op geen enkele manier inferieur aan die modellen." Deze wat onzekere houding heeft waarschijnlijk alles te maken met het feit dat de Citan een adaptie zal zijn van de Renault Kangoo. Eerder heeft Mercedes-Benz al gemeld dat het samen met Renault een nieuw model in dit segment zou brengen. Het kondigt nu ook een partnerschap aan met GAZ, de grootste Russische bedrijfsautoproducent. In een van fabrieken neemt GAZ de Sprinter in productie, met een beoogd productie-aantal van 25 duizend per jaar.
woensdag 1 februari 2012
Bestelautoverkoop januari stijgt met 7,7 procent
De verkoop van nieuwe bestelauto's in ons land is afgelopen maand uitgekomen op 8.382 stuks. Een jaar eerder kwam januari niet verder dan 7.780 stuks, waarmee een toename van 7,7 procent gerealiseerd wordt.
Dit blijkt uit cijfers van RDC, bewerkt door AUMACON. De stijging van de bestelautoverkopen is opmerkelijk aangezien hier geen invloeden van overheidsmaatregelen gelden. Het marktherstel wordt dan ook vooral toegeschreven aan een inhaalvraag die tijdens de afgelopen drie jaren met extreem lage marktvraag is ontstaan. In 2010 werd daarin met een totaalmarkt van 49.160 stuks een dieptepunt bereikt, terwijl de afzet in 2009 en 2011 ook al niet verder kwam dan resp. 51.275 stuks en 58.653 stuks. Voor 2012 gaat AUMACON uit van 60 duizend nieuwe bestelautoverkopen, waarmee een stijging van 2,3 procent ten opzichte van 2011 gerealiseerd zou worden.
Dit blijkt uit cijfers van RDC, bewerkt door AUMACON. De stijging van de bestelautoverkopen is opmerkelijk aangezien hier geen invloeden van overheidsmaatregelen gelden. Het marktherstel wordt dan ook vooral toegeschreven aan een inhaalvraag die tijdens de afgelopen drie jaren met extreem lage marktvraag is ontstaan. In 2010 werd daarin met een totaalmarkt van 49.160 stuks een dieptepunt bereikt, terwijl de afzet in 2009 en 2011 ook al niet verder kwam dan resp. 51.275 stuks en 58.653 stuks. Voor 2012 gaat AUMACON uit van 60 duizend nieuwe bestelautoverkopen, waarmee een stijging van 2,3 procent ten opzichte van 2011 gerealiseerd zou worden.
vrijdag 27 januari 2012
Renault Maxity: Euro 5 en nieuwe vermogens
De Renault Maxity voldoet sinds kort aan Euro 5, maar Renaults minitruck krijgt ook nieuwe vermogens. Hij is voortaan verkrijgbaar met 120 en 140 pk.
Afhankelijk van het vermogens laat de DXi 2,5-motor volgens Renault zelfs een verbruiksvermindering zien tot 8 procent. Later zal een 150 pk-versie (DXi 3 Euro 5 en EEV) op de markt verschijnen.
Afhankelijk van het vermogens laat de DXi 2,5-motor volgens Renault zelfs een verbruiksvermindering zien tot 8 procent. Later zal een 150 pk-versie (DXi 3 Euro 5 en EEV) op de markt verschijnen.
Bestelwagenverkoop EU: +9,9% in 2011
In december zijn er 7,5% meer lichte bedrijfswagens op naam gezet dan in december 2010. In heel 2011 steeg de verkoop met 9,9% tot 1,94 miljoen stuks. Dat blijkt uit cijfers van Acea.
Frankrijk blijft de grootste afzetmarkt met 482 duizend eenheden (+5,6%), gevolgd door Duitsland, waar de verkoop met 18,7% toenam tot 334 duizend.
In Nederland zijn er 58.654 nieuwe bestelauto’s geregistreerd. Dat zijn er 18,2% meer dan in 2010.
(bron: AutomotiveOnline)
Frankrijk blijft de grootste afzetmarkt met 482 duizend eenheden (+5,6%), gevolgd door Duitsland, waar de verkoop met 18,7% toenam tot 334 duizend.
In Nederland zijn er 58.654 nieuwe bestelauto’s geregistreerd. Dat zijn er 18,2% meer dan in 2010.
(bron: AutomotiveOnline)
vrijdag 6 januari 2012
Nieuwe meldingsverplichtingen bij verklaringen over bijtelling
Per 1 januari 2012 wordt de Verklaring uitsluitend zakelijk gebruik bestelauto geïntroduceerd. Op diezelfde datum treden ook extra meldingsverplichtingen in werking. Die gelden ook voor de al langer bekende Verklaring geen privégebruik.
Naast de al langer bestaande mogelijkheden om bijtelling te voorkomen wordt per 1 januari 2012 de verklaring uitsluitend zakelijk gebruik bestelauto geïntroduceerd. Met het afgeven van de verklaring wordt aangegeven dat met de desbetreffende bestelauto geen enkele kilometer voor privédoeleinden wordt gereden. Een rittenadministratie hoeft dan niet bijgehouden te worden. De verklaring wordt ingediend door de werkgever, op verzoek van de werknemer.
Naast de al langer bestaande mogelijkheden om bijtelling te voorkomen wordt per 1 januari 2012 de verklaring uitsluitend zakelijk gebruik bestelauto geïntroduceerd. Met het afgeven van de verklaring wordt aangegeven dat met de desbetreffende bestelauto geen enkele kilometer voor privédoeleinden wordt gereden. Een rittenadministratie hoeft dan niet bijgehouden te worden. De verklaring wordt ingediend door de werkgever, op verzoek van de werknemer.
woensdag 4 januari 2012
Bestelwagenverkoop: +18,2% in 2011
Vorig jaar zijn er 58.654 nieuwe bestelauto’s geregistreerd. Dat zijn er 18,2% meer dan in 2010. Dat blijkt uit cijfers van RDC.
Volkswagen deed het vorig jaar met afstand het beste onder de lichte bedrijfswagens met 16.533 registraties.Tweede meest verkochte merk was Mercedes-Benz met 8.345 verkopen, gevolgd door Renault met 7.302 registraties.
(bron: AutomotiveOnline)
Volkswagen deed het vorig jaar met afstand het beste onder de lichte bedrijfswagens met 16.533 registraties.Tweede meest verkochte merk was Mercedes-Benz met 8.345 verkopen, gevolgd door Renault met 7.302 registraties.
(bron: AutomotiveOnline)
Abonneren op:
Posts (Atom)